PROJEKTY

Razem z rodziną – razem z Gminą V

W okresie od 01.06.2016 do 31.08.2016 roku zrealizujemy kolejną edycję projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.

Dzięki dofinansowaniu projektu możliwa będzie integracja. Pokażemy inne perspektywy rozwoju, wypełnienia czasu wolnego, wspólne zabawy przy ognisku i hipoterapię.

Zorganizować czas wolny nie tylko dzieciom z naszego Stowarzyszenia ale także dzieciom z Domu dziecka, Zespołu Szkół nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2.

Pierwsze spotkanie już 24 czerwca 2016 roku o 17.00

III Przegląd Talentów „Talent każdy ma – i Ty i ja”

21 maja 2016r. o godz. 10:00 rozpocznie się w Placówce Socjalizacyjnej, w Aleksandrowie Kujawskim III Przegląd Talentów „Każdy talent ma – i Ty i ja”. Przegląd odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.

Organizatorami są Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, Placówka Socjalizacyjna i Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski. Przegląd obejmuje prezentacje uczestników z powiatu aleksandrowskiego.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować się w różnych kategoriach np. recytatorstwo, śpiew, taniec czy aktorstwo. Zorganizowana będzie konkursowa wystawa rękodzieła. Przegląd ma na celu ukazanie talentów, zdolności i umiejętności uczestników oraz podniesienie poczucia własnej wartości poprzez rozwijanie posiadanych talentów. Dla wszystkich zgłoszonych uczestników Organizatorzy przygotowali nagrody.

"Wychowanie przez zabawę"

– projekt Stowarzyszenia "Bądźmy Razem"

dofinansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” otrzymało wsparcie realizacji zadania publicznego w wysokości 5000,00 zł na projekt pod nazwą „Wychowanie przez zabawę”. Zadanie jest finansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Arkadiusza Gralaka projekt został zrealizowany w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim 30 grudnia 2015 roku.

Założeniem projektu było zorganizowanie świątecznego spotkania dla 100 dzieci i ich rodzin. Podczas spotkania przeprowadzono konkurs dotyczący zmian jakie zachodziły w tradycji Świąt Bożego Narodzenia na przestrzeni lat i jak zmieniły się w tym czasie stosunki międzypokoleniowe w rodzinach. Jak tradycja Świąt wpływa na wychowanie młodego człowieka.

Było także spotkanie z Mikołajem - najlepszym przykładem wychowawczym - osobą, która potrafiła dzielić się z innymi, obdarowywać prezentami potrzebujących. Osobą niosącą radość, na którą każdy czeka.

Taka wielopokoleniowa i wielokulturowa integracja jest wspaniałym, namacalnym przykładem wychowania w szacunku i zrozumieniu drugiego człowieka i w zauważeniu jego potrzeb.

Projekt napisany został dla podopiecznych Stowarzyszenia oraz Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim.

Razem z rodziną – razem z Gminą IV

W okresie od 01.06.2015 do 31.08.2015 roku zrealizowaliśmy kolejną edycję projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.

Dzięki dofinansowaniu naszego projektu możliwa była integracja, pokazaliśmy jak można żyć inaczej, pokazaliśmy inne perspektywy rozwoju, wypełnienia czasu wolnego, wspólne zabawy przy ognisku, hipoterapia. Wszystkie czynniki przyczyniły się nie tylko do podwyższenia standardu realizacji zadania, ale także podwyższenia standardu i postrzegania życia przez dzieci.

Mogliśmy zorganizować czas wolny nie tylko dzieciom z naszego Stowarzyszenia ale także dzieci z Domu dziecka, Zespołu Szkół nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2.

II Przegląd Talentów „Talent każdy ma – i Ty i ja”

23 maja 2015r. od godz. 11:00 do 14:00 w Placówce Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim odbędzie się II Przegląd Talentów „Każdy talent ma – i Ty i ja”. Przegląd odbywa się pod patronatem Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski. Organizatorami są Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, Placówka Socjalizacyjna i Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski. Przegląd obejmuje prezentacje zarówno dzieci jak i dorosłych z powiatu aleksandrowskiego.

Przegląd ma na celu integrację osób niepełnosprawnych i ich zdrowych rówieśników. Ukazanie talentów, zdolności i umiejętności uczestników oraz podniesienie poczucia własnej wartości poprzez rozwijanie posiadanych talentów.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować się w różnych kategoriach np. recytatorstwo, śpiew, taniec czy aktorstwo oraz zorganizowana będzie wystawa rękodzieła. Dla wszystkich uczestników Organizatorzy przygotowali nagrody. Wstęp na przegląd jest wolny.

I Przegląd Talentów „Talent każdy ma – i Ty i ja”

29 listopada 2014r. od godz. 10:00 do 14:00 w Placówce Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim odbędzie się I Przegląd Talentów „Każdy talent ma – i Ty i ja”. Przegląd jest dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.

Organizatorami są Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, Placówka Socjalizacyjna i Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski. Przegląd obejmuje prezentacje zarówno dzieci jak i dorosłych osób niepełnosprawnych z powiatu aleksandrowskiego.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować się w różnych kategoriach np. recytatorstwo, śpiew, taniec czy aktorstwo. Będzie również zorganizowana wystawa rękodzieła. Przegląd ma na celu ukazanie talentów, zdolności i umiejętności uczestników oraz podniesienie poczucia własnej wartości poprzez rozwijanie posiadanych talentów. Dla wszystkich uczestników Organizatorzy przygotowali nagrody. Wstęp na przegląd jest wolny.

Razem z rodziną - razem z Gminą III

31.05.2014 roku od godz. 11.00 rozpoczeliśmy trzecią edycję projektu współfinansowanego przez Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski. W programie ognisko, jazda konna, słodycze i mnóstwo radości ze spędzania czasu na łonie natury z rodziną. W projekcie uczestniczą wolontarisze z Gimnazjum im. Lotników Polskich, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Dzieci z Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim oraz nasze Stowarzyszenie.

Dzieci oprócz zabaw i konkurencji sportowych miały ognisko, jazdę konną oraz elementy gipoterapii.

Grudniowe szaleństwo na świeżym powietrzu

14.12.2013 roku od godz. 11.00 rozpoczeliśmy projekt projektu współfinansowany przez Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski. W programie ognisko, jazda konna, słodycze i mnóstwo radości ze spędzania czasu na łonie natury z rodziną. W projekcie uczestniczą wolontarisze z Gimnazjum im. Lotników Polskich, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Dzieci z Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim oraz nasze Stowarzyszenie.

Dzieci oprócz zabaw i konkurencji sportowych miały ognisko. Wielką atrakcją była przejażdżka tramwajem konnym. Dzieci były zachwycone

Festyn na zakończenie wakacji połączony z koncertem charytatywnym

Zapraszamy na Festyn na zakończenie wakacji. Festyn ma charakter charytatywny, którego celem jest pozyskanie środków na dofinansowanie rehabilitacji dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”. Podobnie jak w poprzednich latach, będą gry i zabawy dla dzieci, zespoły muzyczne, konkursy , grill, chleb ze smalcem, pierogi, ciasto, lody, napoje, trampoliny i zjeżdżalnie. Zapraszamy na loterię z cennymi nagrodami. O godz. 20.00 odbędzie się losowanie nagród głównych t.j. plecaki szkolne, Wielka Encyklopedia Dziecięca, pendrive, zegary ścienne oraz zestawy kosmetyków. Już dzisiaj zapraszamy całe rodziny na wspaniałą zabawę na zakończenie lata.

07.09.2013 od godz. 16.00 ruszamy pod Aleksandrowskim MCK-iem.

Raciążek. II Targi

"Partnerstwo z Kuchnią Ziemi Kujawskiej"

16 września 2013 r. w Raciążku odbyła się druga edycja targów "Partnerstwo z Kuchnią Ziemi Kujawskiej". Organizatorem targów było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Dla Ziemi Kujawskiej" z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim. W drewnianych, ekologicznych stoiskach postawionych specjalnie na tą okazję ...

Festyn na zakończenie wakacji połączony z koncertem charytatywnym

07.09.2013 roku od godz. 16.00 – 20.00 przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim odbył się Festyn na zakończenie wakacji połączony z koncertem charytatywnym. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym naszego Stowarzyszenia m.in. na ich leczenie i rehabilitację.

Podczas festynu można było zjeść ciasta domowego wypieku, kiełbasy, kaszanki, pierogi, lody, posłuchać muzyki na żywo. Dzieci miały wiele atrakcji – czekały na nie przejażdżki konne, wata cukrowa, zjeżdżalnia i trampolina, konkursy przeprowadzone przez Ekoskład sp. Z o.o. oraz Stowarzyszenie, mała loteria fantowa a także pokaz i własnoręczne tworzenie dużych baniek mydlanych. Wystąpił Zespół Gama, Zespół Plastic People, Kafi. Można było obejrzeć wozy PSP, OSP oraz Policji. O 18.00 została się licytacja darów od sponsorów. Impreza zakończyła się losowaniem nagród głównych małej loterii fantowej.

Razem z rodziną - razem z Gminą II

31.08.2013 roku od godz. 11.00 rozpoczeliśmy drugą edycję projektu współfinansowanego przez Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski. W programie ognisko, jazda konna, słodycze i mnóstwo radości ze spędzania czasu na łonie natury z rodziną. W projekcie uczestniczą wolontarisze z Gimnazjum im. Lotników Polskich, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Dzieci z Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim oraz nasze Stowarzyszenie.